McLaren podpisuje umowę z 13-letnim kartingowym mistrzem FIA Ugo Ugochukwu

McLaren podpisuje umowę z 13-letnim kartingowym mistrzem FIA Ugo Ugochukwu

22 marca, podczas gdy na ustach wszystkich fanów F1 jest już GP Bahrajnu, za kulisami dzieją się sprawy, które za kilka lat mogą zmienić oblicze królowej motorsportu. Mogą, ale nie muszą. McLaren Racing podpisuje umowę z Ugo Ugochukwu – obiecującym, 13-letnim kierowcom, który w sezonie 2020 został zwycięzcą Mistrzostw Europy FIA OKJ.

Po co kontraktować tak młodych kierowców?

W każdej dziedzinie sportu istnieją programy tego rodzaju i są one obarczone dużym ryzykiem dla tych młodych ludzi, ale na szali jest wysoka nagroda. W 1998 roku Ron Dennis – ówczesny szef McLarena podpisał takie kontrakty z dwoma kierowcami – Wesleyem Gravesem oraz… Lewisem Hamiltonem. Pierwszy z nich ścigał się krótko, drugi stał się gwiazdą F1.

Lewis Hamilton w momencie podpisywania kontraktu był w dokładnie takim samym wieku, jakim jest Ugo Ugochukwu dzisiaj.

Z zainteresowaniem obserwowaliśmy postępy Ugo, więc kiedy pojawiła się możliwość podpisania z nim umowy, nie wahaliśmy się z niej skorzystać. Teraz skupimy się na zapewnieniu Ugo odpowiedniego wsparcia wtedy, kiedy będzie go potrzebował, aby pomóc mu wykorzystać swój potencjał.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing

Kim jest Ugo Ugochukwu?

Ugo Ugochukwu pochodzi z Nowego Jorku i mówi się, że jest dojrzały i bardzo pewny siebie – ta druga cecha akurat jest dość pożądana w wyścigach. 13-latek ma na swoim koncie już sporo zwycięstw – w USA i w Europie. On sam o całej sytuacji mówi:

Jestem zaszczycony, że zostałem podpisany przez tak kultowy zespół jak McLaren Racing tak wcześnie w mojej karierze. Mieć wsparcie McLarena jest fantastyczne i jest tym, o czym marzy każdy młody kierowca. W tej chwili skupiam się na rozwoju jako kierowca i zawodnik, więc posiadanie McLarena u boku może mi tylko pomóc na torze i poza nim.

~Ugo Ugochukwu

Źródło: McLaren Racing

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.