Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.

Źródło: https://www.conceptcarz.com/view/photo/1664139,27544/2018-nissan-qashqai_photo.aspx
Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.

Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii, zabierając tytuł Vauxhallowi Corsie.

Nissan Qashqai został uznany za najlepiej sprzedający się samochód w Wielkiej Brytanii po roku, w którym branża motoryzacyjna miała trudności z dostępem do części oraz problemami z produkcją półprzewodników.

Jeden z czterech SUV-ów, które znalazły się w ostatecznej pierwszej dziesiątce, Qashqai, który jest produkowany w fabryce Nissana w Sunderland w Wielkiej Brytanii, zapewnił sobie pierwsze miejsce po mocnym zakończeniu roku, wyprzedzając dotychczasowego lidera, Vauxhalla Corsę.

Corsa natomiast spadła na drugą pozycję. Na trzecim miejscu znalazła się Tesla Model Y, która stała się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Wielkiej Brytanii. Piątkę najlepiej sprzedających się samochodów uzupełniają Ford Puma i Mini.

Czytaj dalej, aby poznać pozostałe modele, które znalazły się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się samochodów w Wielkiej Brytanii w 2022 roku oraz ile sztuk każdego z nich zostało sprzedanych.

Ranking najchętniej kupowanych samochodów w Wielkiej Brytanii w 2022 roku.

1.Nissan Qashqai, liczba sprzedanych egzemplarzy: 42 704 sztuk w 2022 roku.

Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.
Źródło: https://www.nissan.pl/pojazdy/nowe-pojazdy/qashqai/kolory-i-wymiary.html

Oto on: Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku po mocnym zakończeniu roku. Ten brytyjski crossover, który ostatnio przeszedł do trzeciej generacji, cieszy się popularnością wśród nabywców z naszych wysp ze względu na swoją doskonałą praktyczność i atrakcyjność, która z pewnością zostaje wzmocniona przez dodanie napędów elektrycznych w tej generacji.

Nissan nawet wyprodukował Qashqai z złotą okleiną w swojej fabryce w Sunderland, aby uczcić tę okazję.

„To przełomowa chwila dla przełomowego samochodu i cieszy mnie, jak najnowsza generacja Qashqai przypadła do gustu kupującym samochody w Wielkiej Brytanii”, powiedział Andrew Humberstone, dyrektor generalny Nissan UK.

„Jesteśmy absolutnie zachwyceni widząc coraz większy sukces tego samochodu w ciągu ostatnich 16 lat i to jest odpowiedni hołd dla umiejętności i talentów doskonałych zespołów projektowych, inżynieryjnych, produkcyjnych i sprzedaży Nissan na całym terytorium Wielkiej Brytanii”.

2.Vauxhall Corsa, liczba sprzedanych egzemplarzy: 35 910 sztuk w 2022 roku.

Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.
Źródło: https://www.vauxhall.co.uk/cars/corsa/overview.html

Vauxhall Corsa zakończył kolejny udany rok jako drugi najlepiej sprzedający się samochód w Wielkiej Brytanii, po dwóch poprzednich z rzędu zajmując pierwsze miejsce na liście. Jego sukces jest zasługą w części opracowanego przez PSA podwozia oraz mieszanki silników benzynowych, diesel i elektrycznych. W tej chwili nadal znajduje się na szczycie listy i wygląda na to, że jego sukces będzie kontynuowany w nadchodzącym roku.

3.Tesla Model Y, liczba sprzedanych egzemplarzy: 35 551 sztuk w 2022 roku.

Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.
Źródło: https://www.topgear.com/sites/default/files/2022/03/TopGear%20-%20Tesla%20Model%20Y%20-%20003.jpg?w=892&h=502

Ogromna liczba Tesli Model Y (ponad 10 000 sztuk) dostarczonych w grudniu sprawiła, że elektryczny crossover został najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w kraju i zajął trzecie miejsce w ogólnym rankingu. Jego wpływ na rynek samochodowy w Wielkiej Brytanii jest niezaprzeczalny – zajął czołowe miejsca, mimo że był dostępny w sprzedaży od lutego 2022 roku w wersji o dużym zasięgu. Obecnie w ofercie znajduje się model z napędem na tylną oś jako wejściowa wersja gamy, a bez wątpienia w 2023 roku liczba Model Y na naszych drogach znacznie się zwiększy.

4.Ford Puma, liczba sprzedanych egzemplarzy: 35 088 sztuk w 2022 roku.

Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.
Źródło: https://www.ford.pl/osobowe/puma#overlay/content/overlays/puma-launch/trigger-1

Ford Puma zakończył kolejny udany rok na imponującym czwartym miejscu. Jego doskonałe właściwości jezdne i atrakcyjna cena są głównymi zaletami dla właścicieli, a ostatnio gamę uzupełniły luksusowa wersja Vignale i dynamiczna wersja ST.

5.Mini 3dr/5dr, liczba sprzedanych egzemplarzy: 32 387 sztuk w 2022 roku.

Najlepiej sprzedające się samochody w Wielkiej Brytanii z 2022 r.
Źródło: https://www.autoefl.pl/pl/samochod/912-mini-cooper-5dr-1-5-136km-a7-steptronic

Chociaż jest już trochę starsze, Mini hatchback zajmujące czwarte miejsce wciąż cieszy się dużą popularnością. W zeszłym roku zajęło trzecie miejsce, wyprzedzając mikrosamochody takie jak Volkswagen Polo i Toyota Yaris. W tym roku zajęło piąte miejsce, dzięki szerokiej gamie wersji z silnikami benzynowymi, elektrycznymi, cabrio oraz zoptymalizowanymi pod kątem wydajności przez John Cooper Works. Mini zawsze może pochwalić się dobrą zwrotnością i atrakcyjnym wyglądem. W tym roku ma pojawić się nowa odsłona modelu…

Przygotował: Łukasz Rosikoń

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej AutoPrasa.pl

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
SKODA OCTAVIA utrzymała swoją maksymalną ocenę w Euro NCAP po przeprowadzeniu testów z nowymi, bardziej restrykcyjnymi kryteriami w roku 2022.
2022-12-29