Młody kierowca zakończył swoją jazdę na skrzyżowaniu

Źródło: https://policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-399307.jpg
Młody kierowca zakończył swoją jazdę na skrzyżowaniu

W tragicznych okolicznościach doszło do wypadku na rondzie, którego sprawcą był młody kierowca w wieku 18 lat. Według świadków, młody człowiek nie był w stanie panować nad swoim pojazdem, co skończyło się przecięciem ronda i zakończeniem jazdy na skrzyżowaniu.

Młody kierowca zakończył swoją jazdę na skrzyżowaniu
Źródło: https://policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-399309.jpg

Młody kierowca – jaka kara grozi za nieprawidłowe zachowanie na drodze?

Za jazdę z przestępstwem przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego i niestosowanie się do przepisów drogowych na kierującego audi został nałożony mandat o wartości 1200 złotych i 10 punktów karnych. W wyniku jego niedbałego i nieodpowiedzialnego kierowania pojazdem, przejechał on wprost przez rondo im. Piłsudskiego w Sulechowie, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Kierowca był młody i nie doświadczony, a jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

Kierowca audi ukarany mandatem i punktami karnymi

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Sulechowie złożyli raport o przestępstwie popełnionym przez kierującego audi, który w piątek wieczorem przejechał przez rondo Piłsudskiego w Sulechowie na skos, niszcząc ozdoby świąteczne. Na podstawie nagrania z monitoringu miasta, sulechowscy strażnicy ustalili numer rejestracyjny pojazdu i dotarli do kierującego, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Sulechowa. W związku z nieodpowiednim dostosowaniem prędkości do warunków ruchu oraz stwarzaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, strażnik prowadzący postępowanie ukarał kierującego mandatem w wysokości 1200 złotych, a ponadto na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych. Na nagraniu widać w oddali pieszego, który widząc co dzieje się na drodze zaczyna uciekać. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Źródlo: https://policja.pl/

Przygotował: Łukasz Rosikoń

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej AutoPrasa.pl

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.
SKODA OCTAVIA utrzymała swoją maksymalną ocenę w Euro NCAP po przeprowadzeniu testów z nowymi, bardziej restrykcyjnymi kryteriami w roku 2022.
2022-12-29