Volkswagen rozważa dwie lokalizacje Fabryk w Polsce

Źródło: https://www.vw-group.pl/
Volkswagen rozważa dwie lokalizacje Fabryk w Polsce

Inwestycja Volkswagena w produkcję akumulatorów zawęża się do Słowacji i Polski. Jak podaje „Rzeczpospolita”, budowa fabryki ma się rozpocząć w 2025 r., a produkcja w 2027 r. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 2 mld euro.

Volkswagen rozważa dwie lokalizacje Fabryk w Polsce
Źródło: https://www.vw-group.pl/

Co napisała „Rzeczpospolita” o Volkswagen

Według wtorkowej „Rzeczpospolitej”, ostateczna decyzja o lokalizacji fabryki może zapaść w ciągu kilku dni. Jak powiedział prezes Volkswagen Group Oliver Blume na spotkaniu z inwestorami tuż przed świętami, zostanie ona ogłoszona „naprawdę niedługo”. Wcześniej firma zapowiadała, że decyzja może zapaść nawet pod koniec 2022 roku. W grudniu 2022 r. wydano oświadczenie niemieckiego koncernu, w którym stwierdzono, że „obecna sytuacja gospodarcza zmusza nas do odłożenia decyzji.” Jednak firma Volkswagen AG oraz PowerCo, zajmująca się produkcją baterii, nieustannie oceniają potencjalne lokalizacje dla naszej kolejnej europejskiej Gigafabryki.

Źródło: https://thenextweb.com/

Przygotował: Łukasz Rosikoń

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej AutoPrasa.pl

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.
SKODA OCTAVIA utrzymała swoją maksymalną ocenę w Euro NCAP po przeprowadzeniu testów z nowymi, bardziej restrykcyjnymi kryteriami w roku 2022.
2022-12-29