Czeski przemysł motoryzacyjny spodziewa się kontynuacji produkcji po pandemii

Czeski przemysł motoryzacyjny spodziewa się kontynuacji produkcji po pandemii

Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.

Producenci samochodów w Czechach spodziewają się dalszego wzrostu produkcji w tym roku, ponieważ kluczowy przemysł w kraju wychodzi z pandemii, globalnego niedoboru chipów i europejskiego kryzysu energetycznego.

Czeski przemysł motoryzacyjny spodziewa się kontynuacji ożywienia po pandemii
Źródło: https://www.skoda-storyboard.com/en/press-releases/2019-sees-production-record-for-skoda-auto-at-its-czech-plants/

Produkcja samochodów osobowych wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent po trzech latach spadków, poinformowało w środę Stowarzyszenie Producentów Samochodów. Lobby oczekuje dalszego wzrostu pomimo utrzymujących się wąskich gardeł w łańcuchu dostaw, rosnącej inflacji i zaostrzających się przepisów dotyczących ochrony środowiska. Czeska gospodarka jest szczególnie narażona na niedobory półprzewodników i innych materiałów ze względu na duże uzależnienie od przemysłu motoryzacyjnego i innych sektorów wytwórczych. Podczas gdy produkcja marki Skoda należącej do Volkswagen AG, największego producenta samochodów w kraju, wzrosła w zeszłym roku o 1,9 procent, jej dostawy spadły o 17 procent z powodu zaległości w niedokończonych samochodach oczekujących na importowane chipy. „Musimy przygotować się na ciągłe wahania i wahania produkcji” – powiedział w oświadczeniu Martin Young, szef stowarzyszenia. „Mimo to wierzę, że wszelkie przestoje będą tymczasowe i ogólnie będziemy nadal zwiększać produkcję do poziomu sprzed kryzysu”.

Przygotował: Łukasz Rosikoń

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.
SKODA OCTAVIA utrzymała swoją maksymalną ocenę w Euro NCAP po przeprowadzeniu testów z nowymi, bardziej restrykcyjnymi kryteriami w roku 2022.
2022-12-29