Pościg za kierowcą, który uzbierał 126 punktów [NAGRANIE]

Pościg za kierowcą, który uzbierał 126 punktów [NAGRANIE]

Policja wszczęła pościg za 23-latkiem. W krótkim czasie uzbierał 126 punktów karnych oraz ponad 16 tysięcy złotych grzywny podczas swojej jazdy po Górze Kalwarii – poinformowała asp. Magdalena Gąsowska z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i łamał wiele przepisów podczas swojego rajdu.

Pościg za szybką zdobyczą punktów karnych

To doświadczenie, które przeszedł 23-latek z Góry Kalwarii (powiat piaseczyński), który urządził sobie rajd po ulicach miasta. Funkcjonariusze policji pełniący służbę w mieście zauważyli czarne BMW, którego kierowca celowo prowadził pojazd w poślizg. Kiedy próbowali zatrzymać samochód do kontroli drogowej, spotkali opór ze strony mężczyzny za kierownicą. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zamierzał się zatrzymać i łamał kolejne przepisy drogowe podczas ucieczki, która została zarejestrowana przez kamery monitoringu miejskiego.

Pościg za kierowcą, który uzbierał 126 punktów [NAGRANIE]
Źródło: https://pxhere.com/pl/photo/957362

Na długiej liście wykroczeń drogowych 23-latka znalazły się m.in.: wyprzedzanie na linii ciągłej, wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, nieprzestrzeganie sygnalizacji świetlnej oraz zmuszanie innych kierujących do manewrów obronnych w celu uniknięcia zderzenia. W związku z tymi wykroczeniami, 23-latek usłyszał 12 zarzutów, w tym również jeden dotyczący kierowania pojazdem bez uprawnień. 23-latek odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem z nieznajomości przepisów drogowych oraz obowiązującego prawa. – poinformowała asp. Magdalena Gąsowska.

Nagranie zdarzenia

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej AutoPrasa.pl

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.