Nowa Alfa Romeo Tonale – opóźniona premiera

Nowa Alfa Romeo Tonale – opóźniona premiera

Wciąż trwają pracę nad nowym samochodem Alfa Romeo Tonale, stąd opóźnienie w premierze – nie wiadomo czy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze w 2021 roku. Tonale to Crossover, który ma wybawić Alfę Romeo, która pomimo zaprezentowania modeli Stelvio i Giulia nie osiąga zamierzonych celów sprzedażowych.

Jean-Philippe Imperato – koncern Stellantis

Crossover Alfa Romeo Tonale – mniejsze Stelvio pokazano światu jako samochód koncepcyjny 2 lata temu i oczekiwano premiery jesienią 2021 roku w Europie. Wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, ponieważ (jak donosi Automotive News) dyrektor generalny Jean Philippe Imperato zażądał lepszych parametrów systemu PHEV w Tonale.

Jean-Philippe Imperato przejął stery w Alfie Romeo po fuzji FCA i PSA. Podobno po tym jak zobaczył Tonale w styczniu po raz pierwszy, zażądał lepszych osiągów od hybrydowego układu napędowego plug-in. To naturalnie wymaga pewnych modyfikacji, a te poprawki przesuną premierę Tonale o kilka miesięcy.

Alfa Rometo Tonale – co wiemy

Nowy Crossover Alfa Romeo Tonale będzie bazował na platformie istniejącego już Jeepa Compasa. Wersja po facelifitngu tego modelu otrzymała hybrydowy układ plug-in, dostępny w dwóch wariantach: 190 KM i 240 KM. Układ ten opiera się o 1.3-litrowy uturbiony silnik benzynowy oraz dodatkowy silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi o mocy 60 KM. Zasięg na baterii to około 49 km (11,4 kWh). Podobnych parametrów można spodziewać się po Tonale, jeśli jednak zażądano usprawnienia układu hybrydowego, to może Alfa zaskoczyć zasięgiem.

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.