Na walizkę” nagranie złodzieja na gorącym uczynku.

Źródło: https://www.facebook.com/stefan.wagner.391/videos/470619525193456/
„Na walizkę” nagranie złodzieja na gorącym uczynku.

Popularnym sposobem kradzieży samochodów przez złodziei jest obecnie metoda „na walizkę”. Udało się nagrać jednego z nich. Jak zabezpieczyć się przed niespodziewanymi „gośćmi”?

Jak działa tzw. metoda „na walizkę”?

Włamywacze zazwyczaj działają nocą, podchodząc do budynków mieszkalnych i trzymając „walizki” pod ścianami, szukając sygnału z klucza, który zwykle znajduje się w pobliżu drzwi wejściowych. Gdy już go przechwycą w ciągu kilku sekund mogą otworzyć samochód.

złodziej
Źródło: https://www.istockphoto.com/pl/obrazy/vehicle-theft

Samochód „myśli”, że właściciel znajduje się w kabinie, a tak naprawdę jest w innym miejscu. Przeważnie osoby pokrzywdzone nie mają świadomości, że ktoś kradnie im samochód z zaparkowanego miejsca, bez włamywania się do domu czy też samochodu. Opisana metoda jest możliwa ze względu na uruchomiony silnik, ponieważ silnik nie wyłączy go samoistnie. Dzięki temu złodziej jest wstanie poruszyć się pojazdem gdzie tylko chce.

Zabezpieczenie przed metodą „na walizkę”?

Tanim kosztem można zabezpieczyć klucze od samochodu, specjalnym pudełkiem które blokuje część sygnałów radiowych i zmniejsza prawdopodobieństwo ich przechwycenia przez złodziei, jest jedną z opcji zabezpieczenia. Mimo, że nie gwarantuje ono całkowitego zabezpieczenia przed kradzieżą, zmniejsza prawdopodobieństwo ukradzenia samochodu przez osoby posiadające bardziej zaawansowane walizki do przechwytywania sygnału.

Kolejnym przykładem zabezpieczenia się przed metodą „na walizkę” jest system CanLock od firmy zabezpiecz-auto.pl, który daje większą pewność, że auto nie zostanie skradzione. Canlock to zabezpieczenie stosowane w samochodach, które blokuje sygnały radiowe wysyłane przez klucz zamknięty w specjalnym opakowaniu. Dzięki temu, złodzieje mają trudności z przechwyceniem sygnału i ukradnięciem samochodu. Canlock może być stosowany jako dodatkowe zabezpieczenie w połączeniu z tradycyjnymi metodami, takimi jak alarm czy też blokada kół.

Źródło: https://zabezpiecz-auto.pl/canlock-opinie-zabezpiecz-auto-pl/

Nagranie złodzieja

Na nagraniu widać mężczyznę obchodzącego dom, z kablem w rękach, który działa pewnie jak antena do wykrycia sygnału. Widać również że na szyi jest „walizka”. Osoba na nagraniu jest prawdopodobnie odpowiedzialna za łapanie sygnału kluczyka samochodowego. Jednocześnie drugi złodziej czeka przy samochodzie, aż dostanie sygnał i będzie mógł skraść samochód.

Przygotował: Łukasz Rosikoń

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.