Kupili samochód, którego nie da się zarejestrować. Dwa auta i jeden VIN.

Kupili samochód, którego nie da się zarejestrować. Dwa auta i jeden VIN.

Ford Kuga kupiony przez młode małżeństwo z Gryfina (woj. zachodniopomorskie) nie może zostać zarejestrowany. Okazuje się bowiem, że samochód kupiony za niespełna 30 tys. złotych ma swoje bliźniaka syjamskiego w Polsce. Urząd nie zarejestruje tego pojazdu, ponieważ po polskich drogach porusza się już Ford o tym samym numerze VIN

Błędy się zdarzają, ale żeby tak jeden VIN?

Państwo Kowalscy, którzy postanowili zakupić rzeczonego Forda w momencie próby rejestracji wozu dowiedzieli się, że auto o takim numerze VIN już został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.

Cóż – błędy się zdarzają, ale jeden VIN w dwóch autach to sprawa śmierdząca od startu. Państwo Kowalscy kupili jednak samochód w komisie – wydawałoby się, że sprawa jest do wyjaśnienia. Gdy właściciele Forda udali się do właściciela komisu, ten zarzekał się, że pojazd jest legalny. Zdziwiony całą sprawą mężczyzna przeprowadził w tej sprawie własne śledztwo.

Zgodnie z tym co mówi sam właściciel komisu auto zostało sprowadzone z Niemiec i jest jak najbardziej legalne. Posiada oryginalne dokumenty.

Zacząłem troszkę drążyć ten temat, bo takie sytuacje się nie zdarzają i faktycznie udało mi się ustalić, że jest takie auto w Pruszkowie, też Ford Kuga, też biały, taki sam numer nadwozia. Sprawdziłem go i wyszło, że wyposażenie jest takie, jak ja mam. Ten właściciel sam mi powiedział, że jego auto jest białe, ale ma inny przebieg i inne wyposażenie. Jego wersja jest Titanium, a tu jest Trend. Z VIN wynika, że to ja mam oryginalne wyposażenie

Wyjaśnia właściciel komisu

Dwa auta i jeden VIN – sprawa dla prokuratury

Właściciel samochodu z Pruszkowa, który jest zarejestrowany od dawna, nie wyraził zgody na dłuższą rozmowę. Państwo Kowalscy zgłosili sprawę do prokuratury, bo co innego mogli zrobić? Na dzień dzisiejszy – nie wiadomo jednak, która jednostka prowadzi śledztwo. Samochód wart 27 tysięcy złotych – bo tyle za niego zapłacono stoi bezużyteczny. Rodzina pieniądze wydała, a z samochodu korzystać nie może. Teoretycznie niemożliwe jest, żeby była dwa auta i jeden VIN. Numer ten jest bowiem indywidualnym identyfikatorem każdego egzemplarza.

Ten gość być może bezkarnie sobie jeździ tym samochodem, a tu ludzie, którzy mają samochód legalny, zostali z niczym

~Właściciel komisu, który przekonuje, że to egzemplarz, który on sprzedał jest tym legalnym.

Zdjęcie w nagłówku: M 93

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.