Voltswagen of America – czy to nowa nazwa dla VW w USA?

Voltswagen of America – czy to nowa nazwa dla VW w USA?

Mistyczna i kuriozalna nowina obiegła świat. 29 marca jeden z reporterów USA TODAY natrafił na oficjalnej stronie VW na informację, która mówi, że Volkswagen of America, będzie nazywał się Voltswagen of America! Ile w tym prawdy? W usuniętej już informacji prasowej czytamy:

Być może zamieniamy nasze k na t, ale nie zmieniamy zaangażowania marki w tworzenie najlepszych w swojej klasie pojazdów dla kierowców i ludzi na całym świecie.

Scott Keogh – Prezes VW of America

Voltswagen of America – przeciek czy żart?

Informacja, która pojawiła się 29 marca, była jednak datowania na 29 kwietnia – reporter USA TODAY, który to jako pierwszy pchnął w świat, zdołał zapisać wiadomość, nim ta ze strony zniknęła. Wygląda na to, że ktoś się po prostu „machnął” i informacja pojawiła się miesiąc za szybko.

Z drugiej zaś strony – aż zdziwienie człowieka ogarnia, że marka o takiej tradycji zmienia nazwę. W informacji, która wypłynęła, mogliśmy wyczytać, że producent samochodów przyznał, iż zmiana „Volkswagen” na „Voltswagen” stanowi „publiczną deklarację marki dotyczącą jej inwestowania w elektromobilność”.

Nowa nazwa i branding symbolizują silnie naładowany pęd do przodu, jaki Voltswagen/Volkswagen wprowadził, dążąc do celu, którym jest przemieszczanie się wszystkich ludzi od punktu do punktu za pomocą pojazdów elektrycznych.

W całej tej sytuacji mowa o Volkswagen of America i prawdopodobnie takie ruchy mają na celu oddalenie się VW od DieselGate, który zszargał nie tylko finanse marki, ale także reputację. W czasach ekologii szkodzenie środowisku to bardzo zły PR. Czy to żart, czy faux-pas? Czas pokaże, ale bez dwóch zdań to świetny pomysł!

Udostępnij, jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Produkcja samochodów w Czechach wzrosła w ubiegłym roku o 10 procent, pomimo utrzymujących się skutków pandemii, niedoborów chipów i kryzysów energetycznych.
2023-01-20
Prognozy na 15 stycznia 2023 wskazują na stabilność ceny paliw, jednak warto regularnie sprawdzać ceny w różnych lokalizacjach.
2023-01-13
Volkswagen inwestuje w produkcję akumulatorów: w Polsce: decyzja co do lokalizacji, może zostać podjęta wkrótce.
2023-01-12
Firma SsangYong, producent samochodów sportowych i terenowych, zostaje oficjalnym sponsorem Wisły Płock - polskiego zespołu piłkarskiego.
Wypadek na rondzie - sprawca to młody kierowca 18 lat, nie panował nad pojazdem, przeciął rondo i zakończył jazdę na skrzyżowaniu.
2023-01-10
Nissan Qashqai został najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii w 2022 roku, pomimo trudności z dostępem do części.